Professionals willen steeds vaker flexibel leren. Werk en opleiding worden gecombineerd, net als praktijk en theorie. Online leren sluit daar goed op aan: deelnemers bepalen zelf hun tempo en kunnen leren op het moment dat het hen uitkomt. De Betonvereniging speelt hierop in met een groeiend aanbod online cursussen. Op dit moment zijn er vijf online opleidingen beschikbaar, die samen een breed beeld geven van de basis en toepassingen van beton. Het aanbod wordt de komende jaren verder uitgebreid. Hieronder volgt een overzicht van de huidige online cursussen.
Naast de klassieke, fysieke cursus biedt de Betonvereniging sinds 2020 ook de cursus Basiskennis Beton Algemeen Online (BBA Online) aan. Deze online variant bevat dezelfde inhoud als de fysieke cursus en is opgebouwd uit twaalf overzichtelijke online onderdelen. De deelnemer kan elk onderdeel zelfstandig doorlopen en tussentijds zelftoetsen maken om de opgedane kennis te controleren. Daarnaast is er een proefexamen beschikbaar en ontvangt de deelnemer het officiële lesboek. Zowel de fysieke BBA als BBA Online bereiden voor op hetzelfde BBA-examen. Dit examen geeft toegang tot de vervolgopleiding Beton in het Lab en leidt uiteindelijk tot het diploma Betonlaborant BV.

Regelmatig kreeg de Betonvereniging de vraag of er ook een minder uitgebreide variant van de BBA beschikbaar was. Sinds september 2025 is dat het geval met de cursus Begin met Beton. Deze opleiding bestaat uit de eerste vijf onderdelen van BBA Online en richt zich op de belangrijkste basisprincipes van beton als bouwmateriaal. Onderwerpen zoals eigenschappen en toepassingen van beton, bindmiddelen en toeslagmaterialen komen uitgebreid aan bod. Ook in deze cursus maken deelnemers zelftoetsen, maar er is geen afsluitend examen. Na het succesvol doorlopen van alle onderdelen ontvangen deelnemers een Bewijs van Deelname.

Via de website van de Betonvereniging is het mogelijk om gratis kennis te maken met het eerste cursusonderdeel van BBA Online en Begin met Beton. Dit eerste onderdeel is voor beide cursussen gelijk en geeft een goed beeld van de opzet en inhoud.
Er is ook behoefte aan betonkennis in andere talen. Als eerste stap heeft de Betonvereniging Begin met Beton vertaald naar het Engels onder de titel A Concrete Start. De cursus bevat dezelfde online onderdelen en zelftoetsen als de Nederlandse versie, maar biedt twee extra’s. In de lesmodules worden belangrijke vaktermen ook vertaald naar het Nederlands. Daarnaast kunnen deelnemers met behulp van flashcards actief oefenen met de Engelstalige en Nederlandstalige terminologie, wat vooral handig is in een internationale werkomgeving.

Hoewel het nu nog niet vaak voorkomt, kan het in de toekomst gebeuren dat iemand na Begin met Beton alsnog wil doorstromen naar het volledige traject om betonlaborant te worden. Voor deze deelnemers is Verder met Beton ontwikkeld. In deze cursus volgen zij de resterende zeven onderdelen van BBA Online, ontvangen zij het lesboek en kunnen zij deelnemen aan het officiële BBA-examen. Dit examen is identiek aan het examen dat hoort bij de fysieke en online BBA.
Sinds 2021 biedt de Betonvereniging ook een online variant aan van de instapcursus Kennismaken met Betononderhoud en Betonreparatie. De fysieke cursus bestaat uit twee middagen; in de online versie is de inhoud verdeeld over acht onderdelen. De cursus richt zich vooral op schademechanismen, reparatiemethoden en reparatiematerialen.
Net als bij Basiskennis Beton Algemeen Online en Begin met Beton is het mogelijk om via de website gratis een kijkje te nemen in het eerste cursusonderdeel van deze cursus.
Neem dan rechtstreeks contact op met Betonvereniging.