Fingo, met vier vestigingen in België en verkoopkantoren in Nederland en Duitsland, is in haar bijna tachtigjarig bestaan uitgegroeid tot een toonaangevende speler in de productie van voorgespannen en gewapende welfsels. Ruim 25 jaar geleden ging het bedrijf een nauwe samenwerking aan met i-Theses voor de digitale optimalisering van haar productieprocessen. Een verdere profilering op de Nederlandse markt is intussen volop aan de gang.
Gert Van Cauwenbergh, gedelegeerd bestuurder bij Fingo: “De samenwerking met i-Theses startte met de implementatie van een tekenprogramma voor het opmaken van legplannen. Nadien werd de automatisering stapsgewijs uitgebreid tot vrijwel alle productiegerelateerde processen, met uitzondering van aankoop en boekhouding. Elke uitbreiding kwam tot stand op basis van een concrete vraag vanuit ons bedrijf. Bij administratieve knelpunten in het productieproces ontwikkelde i-Theses telkens een passende softwareoplossing. Deze pragmatische ad-hocaanpak evolueerde tot een dagdagelijkse samenwerking met een duidelijk concurrentievoordeel en laat Fingo momenteel toe om met nog meer slagkracht de Nederlandse markt aan te pakken.”

Bij Fingo zijn alle productiefasen softwarematig met elkaar verbonden, als een allesomvattend zenuwstelsel. Hierdoor hoeven gegevens slechts één keer ingevoerd te worden, verkort de doorlooptijd aanzienlijk en krijgt het concept van een volledig papierloos kantoor steeds meer vorm. Tegelijk wordt het risico op fouten en productieverlies sterk gereduceerd.
Rony Verlee, zaakvoerder bij i-Theses: “Fingo maakt gebruik van zowel AutoFloor- als PlanDesk-modules, die samen een vlotte en beheersbare productieflow mogelijk maken. Concreet gaat het om PreCastOffice met ProjectManager voor projectbeheer en -opvolging, CapacityPlanner voor reservaties, productieplanning en kwaliteitscontrole en een logistieke module voor bevrachting, levering en stockbeheer. Deze combinatie zorgt voor een volledige automatisering van beheer, ontwerp en productie en garandeert een naadloze uitwisseling van cruciale data met de productiemachines.”
Daarnaast zijn heel wat PlanDesk-applicaties al web-gebaseerd, waardoor op elk toestel, elke locatie en elk moment gewerkt kan worden. “De samenwerking met Fingo verloopt continu en is gebaseerd op regelmatige feedback, zodat snel kan worden ingespeeld op nieuwe noden. Voor de boekhouding gebruikt Fingo een apart systeem dat automatisch gevoed wordt met exportbestanden uit onze software. Enige tijd geleden werd ook de module ‘Yardplanner’ toegevoegd. Deze stuurt digitaal het stockbeheer mét locatie, wat vroeger nog op papier gebeurde.”
Opmerkelijk is ook de recente robotisering met volledige terugkoppeling, wat onder andere automatisch zagen op de juiste afmetingen toelaat. “En ook tal van nabewerkingen worden intussen robotgestuurd. De terugkoppeling laat het eveneens toe om fout geproduceerde elementen automatisch opnieuw te laten aanmaken met minimaal tijdverlies. Alles vindt plaats binnen een constante dialoog tussen Fingo, machinebouwer Nordimpianti en i-Theses.”

Fingo vond in i-Theses een ervaren en betrouwbare partner voor de digitale optimalisering van haar processen. i-Theses ontwikkelt al meer dan 25 jaar PreCastOffice, de toonaangevende software voor het ontwerp van prefab elementen in gewapend en voorgespannen beton en de automatisering van bijhorende bedrijfsprocessen. De BIM-, CAD- en planningsoplossingen van i-Theses worden vandaag in meer dan twintig landen toegepast door toonaangevende producenten van prefab beton.
Naast digitalisering investeert Fingo ook sterk in duurzaamheid. Zo beschikt het bedrijf over een eigen windturbine en behaalde zij onder meer het Silver CSC-certificaat voor duurzame en verantwoorde betonproductie, het statuut van nul-lozer, een BREEAM-erkenning en de ISO 14001-certificatie. Dankzij deze focus en werkmethodiek werd gedelegeerd bestuurder Gert Van Cauwenbergh in 2021 uitgeroepen tot Antwerpse Jonge Ondernemer van het Jaar.

Om de Nederlandse markt nog beter te kunnen bedienen, staat er een productievestiging met capaciteit van 900.000 vierkante meter in de steigers. De nieuwe fabriek wordt gebouwd in Hardenberg en houdt de transportlijnen met Nederlandse klanten straks zo kort mogelijk. Een betere landelijke spreiding leidt tot minder gereden kilometers, dus ook minder kosten en minder CO2-uitstoot.
Nehmen Sie rechtmäßigen Kontakt auf mit i-Theses.
Kontakt zu opnemen