Platform over beton en staal in de bouw
Future Surfaces 2025: een eerste editie die een stevige basis legt voor de toekomst

Future Surfaces 2025: een eerste editie die een stevige basis legt voor de toekomst

Future Surfaces 2025 trok zo’n 550 bezoekers in twee dagen. Een betrekkelijk opkomst. Desondanks hebben de bezoekers positief gesproken over de eerste editie van dit gezamenlijke VOM- en Vereniging ION-event. Zo kwam naar voren dat de kwaliteit van de gesprekken goed was. Bleek het dat er behoefte was aan een Benelux-evenement en dat zowel inhoudelijk als quanetwerkmogelijkheden een goede score kreeg.

Een inhoudelijk sterk congres

Gill Vierstraete van Lakkerij De Linde vond het als bezoeker een goede zet om beurs en congres te combineren. Hij gebruikte de pauzes van het inhoudelijke programma om de exposanten op de vloer te ontmoeten. “Het congresgedeelte had een aantal interessante uiteenzettingen, vooral op het gebied van corrosie. Sommige waren wetenschappelijk, sommige hadden een meer marketinggerichte insteek. Wanneer je al langer in het vak zit, leer je niet altijd helemaal nieuwe dingen, maar het niveau was goed.” Hij vond de locatie en bereikbaarheid uitstekend en ziet toekomst in een volgende editie. “Het is aangenaam dat Belgische en Nederlandse branchegenoten samenkomen. Over twee jaar mogen ze het best weer organiseren, eventueel met een iets bredere opzet en meer publiek.”

Nieuwe inzichten en korte lijnen

Eline Leeman van chemisch vernikkel-specialist Kanigen noemt de bijeenkomst “zeer interessant”. “Het was mooi om inzichten te krijgen van mensen die in dezelfde business zitten, maar het net even anders doen. Dat zet me aan het denken of hun processen ook voor ons toepasbaar kunnen zijn.” Vooral het onderdeel duurzaamheid trok haar aandacht. “We zijn continu bezig met sustainability binnen ons bedrijf, dus ik heb veel lezingen gevolgd. De groepen waren soms klein, maar dat had ook voordelen: het contact met de spreker was directer en de sessies interactiever.”

Afvalwater en circulaire oplossingen

WRC nam deel om afvalwatermanagement prominenter op de agenda te zetten. Markus Knecht: “WRC biedt milieuvriendelijke recyclingoplossingen voor de oppervlaktebehandelingsindustrie. We zijn nog niet heel bekend, dus we wilden bezoekers laten zien dat er alternatieven bestaan voor watermanagement.” Future Surfaces bleek volgens hem een waardevolle stap. “We hebben nog een lange weg te gaan, maar dit event helpt ons de markt beter te leren kennen. De basis is goed. Het belangrijkste is dat het kan groeien.”

Meer thematische structuur gewenst

Mitchel IJpelaar van Esselent Solutions vond dat er misschien te veel onderwerpen door elkaar liepen. “Thematiseren kan bezoekers helpen gerichter te kiezen. Je hebt twee dagen, twee zalen: waarom niet elke zaal een eigen thema geven? Dan kun je als bezoeker een volledige dag relevante lezingen volgen.” Hoewel hij merkt dat bepaalde thema’s – zoals het terugdringen van afvalwater – in de Benelux nog niet dezelfde urgentie hebben als in andere landen, ziet hij duidelijk potentie. “Je merkt dat we als sector elkaar sterker kunnen maken. Kennis delen is echt relevant.”

Kwalitatieve leads en marktverbinding

Voor Robpainting was de eerste dag sterk. Jan Willem Jansen stond er met een spuit- en schuurrobot en haalde meerdere interessante leads binnen. Hij ziet een toekomst voor een event als Future Surfaces: “De Nederlandse en Belgische markt leren elkaar steeds beter kennen en delen vaak dezelfde klanten. Er is zeker ruimte voor een soort mini-PaintExpo voor de Benelux.”

Samengevat

Het nieuwe event heeft nog een weg af te leggen om deelnemers actief te triggeren om connecties met elkaar te maken, samen te werken en te leren kijken naar de toekomst. Daarnaast kon er zowel uit het openingswoord als bij het slotdebat opgemaakt worden dat “we het in de keten samen moeten doen”. Het zijn onderdelen die VOM en ION graag behouden voor een editie in 2027. Daarnaast pakt de organisatie nieuwe ideeën op. Zo kijken ze naar een meer thematische structuur, de inhoud van het programma en de juiste balans tussen congres en beurs.

Young Professionals Awards 2025

Piet De Schepper (Alural Group) en Stijn Tomsin (Sherwin-Williams) zijn de winnaars van respectievelijk Rising Star Award en de Young Professionals Awards 2025.

De Schepper werd bekroond met de Rising Star Award voor zijn innovatieve gesloten watersysteem voor coatinglijnen, dat 100% van het proceswater hergebruikt en zo dagelijks tienduizenden liters bespaart. De jury noemde het “een technisch én investeringsmatig huzarenstuk”.

De Young VOM Voice Award ging naar Stijn Tomsin, geroemd om zijn toegankelijke stijl, professionele houding en enthousiasme. Hij geldt als een drijvende kracht binnen de Young VOM-community.

Naast de twee winnaars stonden drie andere finalisten op het podium:

  • Mohamed Krid – CRM Group (BE)
  • Jarno Smetsers – Smetsers Precision Cleaning (NL)
  • Joey Wijnolst – BlastXpert (NL)

Zij werden beoordeeld op innovatie, impact, leiderschap en meetbare resultaten door een internationale jury samengesteld door afgevaardigden van VOM, Vereniging ION en Young EFC.

Organisatoren

VOM vzw is een actieve, technische vakvereniging in het domein oppervlaktebehandeling van materialen in België. Momenteel hebben 260 bedrijven een lidmaatschap afgesloten. VOM groepeert zowel loonbedrijven als opdrachtgevers, geïntegreerde bedrijven, leveranciers van producten of apparaten, onderzoekscentra en universiteiten.

Het is de opdracht om algemene en technische informatie over allerlei coatingprocessen te verspreiden d.m.v. netwerkactiviteiten, cursussen, trainingen, bedrijfsbezoeken, studiedagen en publicaties, netwerkevents, alsook om onze branche te vertegenwoordigen bij industrie en overheid. Alle disciplines van de oppervlaktebehandeling maar ook milieu, veiligheid en kwaliteit komen ruim aan bod.

Vereniging ION is dé brancheorganisatie voor de oppervlaktebehandelende industrie in Nederland. Onze blik is met respect voor het verleden, vanuit het heden, gericht op de toekomst. Wij behartigen belangen, communiceren en informeren, leiden op, ondersteunen, verdiepen, inspireren en verbinden. Dit doen wij voor maakbedrijven, (toe)leveranciers en geïntegreerde bedrijven met een coatingafdeling. Door duurzaamheid gedreven, kleuren wij de wereld.

Gerelateerde artikelen

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Stuur ons een bericht

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten